Vai tu zini, cik veselīgas ir tavas finanses? Vai tu zini, cik veselīgas ir tavas finanses?

Vai tu zini, cik veselīgas ir tavas finanses?

Finanšu veselības ceļvedis dos ieskatu un novērtējumu tavai finanšu situācijai, kā arī vērtīgus ieteikumus situācijas uzlabošanai.

Kā tas strādā?

  1. Atbildi uz dažiem ar tavām finansēm saistītiem jautājumiem un iegūsti pārskatu par savu finanšu veselību tikai 10 minūtēs.
  2. Aizpildot ceļvedi, iegūsi savu finanšu veselības novērtējumu (procenti no maksimālā rezultāta), kā arī ieteikumus uzlabojumiem.
  3. Pilnu pārskatu varēsi saglabāt arī kā speciālu saiti uz šo ceļvedi.
Ceļveža aprēķinu metodoloģija Ceļveža aprēķinu metodoloģija

Ceļveža aprēķinu metodoloģija

Obligātajiem izdevumiem ir vēlams nepārsniegt pusi (50%) no ienākumiem. Tajos tiek ieskaitīti visi izdevumi, kurus norādi ceļvedī izdevumu sadaļā. Ja izdevumu attiecība ir starp 50% un 70%, tad aprēķinos tiek piemēroti punkti no 0 līdz 10. Ja izdevumu attiecība ir virs 50%, aprēķinā tiek piemēroti 10 punkti. Ja attiecība ir 70% un vairāk, tad aprēķinā tiek piemēroti 0 punkti.

Optimāls drošības spilvens jeb pieejamās naudas rezerves apjoms ir 3 mēnešu ienākumu apmērā. Aprēķinātie punkti šajā kategorijā ir atkarīgi, cik tuvu vai tālu drošības spilvens ir no optimālā līmeņa. Ja ir izdevies izveidot uzkrājumu 3 un vairāku mēnešu ienākumu apmērā, aprēķinā tiek piemēroti 10 punkti. Ja mazāk, tad attiecīgi proporcionāli mazāk punktu.

Šajā kategorijā tiek vērtēts, vai tu esi finansiāli pasargāts no tev aktuāliem riskiem ar apdrošināšanas palīdzību. Ja ceļvedī norādi, ka esi apdrošināts, iegūsti 10 punktus. Ja norādi, ka neesi, iegūsti 0 punktu. Kopējā vērtība tiek noteikta kā vidējā aritmētiskā no punktiem par dažādām risku jomām.

Aizņēmumi ir mūsu ikdienas sastāvdaļa, tomēr svarīgi, lai tie uzlabo ikdienas situāciju, nevis rada raizes. Tādēļ vēlams, lai ikmēneša kredītu maksājumi nepārsniedz piektdaļu (20%) no ienākumiem. Ja kredītu maksājumu attiecība pret ienākumiem ir starp 20% un 40%, tad aprēķinos tiek piemēroti punkti no 0 līdz 10. Attiecīgi, ja šī attiecība ir līdz 20%, aprēķinā tiek piemēroti 10 punkti. Ja attiecība ir 40% un vairāk, tad aprēķinā tiek piemēroti 0 punktu.

Optimāls pensijas apmērs ir 70% no ienākumiem pirms pensijas. Ja valsts pensija varētu nodrošināt 50%, jāsakrāj vēl atlikušie 20%. Ceļvedis palīdz noteikt, cik potenciāli liels papildu uzkrājums varētu izveidoties līdz pensijai, un vērtē, cik daudz tas ir, salīdzinot ar nepieciešamajiem 20%. Ja indikatīvie aprēķini rāda, ka papildus varētu tikt uzkrāti 20% un vairāk, tiek piemēroti 10 punkti. Ja mazāk, tad attiecīgi proporcionāli arī mazāk punktu.
1no8

Šo ceļvedi pildīsi par

Pildot par sevi, norādi savus ienākumus un izdevumus, savukārt pildot par ģimeni, norādi visus kopējos ģimenes ienākumus un izdevumus.
2no8
Tavs vecums ir
gadi.
Zinot tavu vecumu, varam dot precīzāku novērtējumu par uzkrājumiem vecumdienām, kā arī atspoguļot tavas finanšu veselības salīdzinājumu ar vienaudžiem.

Visa informācija ir anonīma un nav paredzēta publicēšanai.
3no8
Tavi ikmēneša ienākumi ir Ģimenes kopējie ikmēneša ienākumi ir
EUR
Pēc nodokļu nomaksas
Te norādi kopējos ikmēneša ienākumus (vidējos, ja ienākumi ir mainīgi) - darba algu, dividendes, pabalstus un citus.

Informācija par ienākumiem kalpo kā pamats finanšu veselības noteikšanai, vērtējot tos pret citiem finanšu parametriem.
4no8
Katru mēnesi tu tērē Katru mēnesi tava ģimene tērē 0 EUR nepieciešamajām lietām:
Nepieciešamās lietas ir tās, kuras nodrošina tavas pamatvajadzības. Bez tām nevar iztikt, tomēr tas nenozīmē, ka tās nevar samazināt!
Pārtika, dzērieni, pusdienas
EUR
EUR
Par mājokli, auto, patēriņu, u.c.
EUR
Apkure, elektrība, ūdens, internets, TV u.c.
EUR
Degviela, remonti, noma, biļetes, nodokļi u.c.
EUR
Par mājokli, auto, dzīvību un citiem riskiem
EUR
Dažādi nepieciešamie ikmēneša maksājumi, nomas u.c.
EUR
5no8
EUR
EUR
6no8
Cik lielā mērā tev ir izdevies finansiāli pasargāt sevi ar apdrošināšanu? Cik lielā mērā tavai ģimenei ir izdevies finansiāli pasargāt budžetu ar apdrošināšanu?
7no8
EUR
Pēc nodokļu nomaksas
EUR
EUR
7no8
gadi
EUR
Pēc nodokļu nomaksas
EUR
EUR
8no8
Man ir Mums ir
EUR
euro ieguldījumi.

Pildīt vēlreiz

Naudas plūsma

Vēlams, ka obligātie izdevumi nepārsniedz pusi (50%) no ienākumiem. Tas paver iespējas veidot uzkrājumus, piepildīt vēlmes un sasniegt dažādus mērķus.

Neveselīga attiecība
Veselīga attiecība

Drošības uzkrājumi

Optimāls drošības spilvens jeb pieejamās naudas rezerves apjoms ir 3 mēnešu ienākumu apmērā.

Drošības spilvens izveidots.
Ar plānoto kopējo iemaksu līdz optimālam drošības spilvenam jākrāj:
12 gadus

Finansiālā aizsardzība

Dzīve ir neparedzama un pārsteigumiem pilna. Dažādi negadījumi var spēcīgi iedragāt ģimenes budžetu, tādēļ būtiski apdrošināties pret dažādiem riskiem un finansiāli aizsargāt savu budžetu.


Kredītu slogs

Aizņēmumi var palīdzēt sasniegt mērķus un nodrošināt labākus apstākļus, tomēr svarīgi, ka tie tiek izmanoti apdomīgi un uzlabo ikdienas situāciju, nevis rada raizes.

Neveselīga attiecība
Veselīga attiecība

Uzkrājums vecumdienām

Optimāls pensijas apmērs ir 70% no ienākumiem pirms pensijas. Ja valsts pensija varētu nodrošināt 50%, papildus jāsakrāj vēl 20%. Par uzkrājumiem vecumdienām vērts rūpēties pēc iespējas agrāk, lai ar mazākām iemaksām uzkrātu nepieciešamo.

Tava situācija

Tava partnera situācija

Pensiju aprēķini ir indikatīvi un nav precīzi. Aprēķinos pieņemts, ka tiktu veikts ieguldījums līdz 65 gadu vecuma sasniegšanai ar vidējo ienesīgumu 6,5%, inflācijas likme 3%. Reālais uzkrājumu ienesīgums un inflācijas pieaugums var atšķirties no šajā aprēķinā izmantotā. Nepieciešamais pensiju papildkapitāls ir noapaļots līdz simtiem un rēķināts, pieņemot, ka pensijas vecumā ir nepieciešami 70% no pirmspensijas ienākumiem, kur 50% nodrošinātu valsts pensija. Trūkstošie 20% rēķināti uz 17 pensijas dzīves gadiem. Reālā situācija var atsķirties atkarībā no izvēlētā krāšanas risinājuma un citiem apstākļiem!

Pildīt vēlreiz